Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vymývání mozků pomocí sdělovacích prostředků

Ať už chceme nebo nechceme, žijeme v době, v které nevládnou prezidenti, premiéři, králové či jiné organizace, jak si asi myslíme. V této mediální době vládnou sdělovací prostředky. Neustále do nás tlačí informace, které nás formují do dalšího života. Informace, které produkují sdělovací prostředky vstřebáváme a občas i, přiznejme si to, hltáme a podle toho se chováme a hodnotíme svět. Jelikož jsou veškeré zprávy povětšinou negativního rázu, tak také nálada ve společnosti je negativistická. V minulé době, ještě když lidé nevyrůstali na televizi a rádiu, panovala úplně jiná nálada ve společnosti. Lidé byli spokojenější, ohleduplnější, šťastnější, pokornější. Proč asi? Lidé totiž každý den neabsorbovali nával negativních informací. V dnešní době, a to zvláště před spaním, do nás nacpou včechny možné zpravodajské pořady fůru pohrom, neštěstí, katastrov, trestních činů, nemocí a podobných negativních věcí. Toto všechno, ač si to možná hned neuvědomujeme, do našeho podvědomí zanáší velmi negativní energie, které v konečném důsledku ovlivňují naši náladu, zdraví a celkový pohled na svět.

Bohužel, už nás nevychovává naše rodina a přátelé, vychovává nás televize, rádio, noviny atd.

Je na Vás, zda se budete dále dobrovolně ničit a absorbovat hněv, zlo a nenávist či zda zpravodajské pořady začnete ignorovat a večer si raději půjdete zasportovat, pustíte nějakou příjemnou hudbu či přečtete pěknou knihu.

Pamatujte, že čím více kladných věcí odkudkoli nasajete do podvědomí, tím budete šťastnější a spokojenější.

 

Roman Březina

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Agresivní hudbaot

(Lera, 20. 11. 2016 0:51)

Přiznávám a někdy si kladu otázku proč tomu tak je, ze me "nabíjí" nejlépe velmi agresivní hudba... Řezník, Sodoma Gomora, Vanessa... miluji dekadentní hudbu, vím, že je to jen taková hra na zlo...a má v sobě nesmírnou energii, kterou se nabijim. Jinak mohu s klidným svědomím říct, ze jsem až příliš senzitivni bytost, co dostane žaludeční neurózu např. při čtení o norských kauzach odebranych deti...asi proto se nebojím "zla" v hudbě, v umění mi temnota připadá nesmírně krásná ... Co myslíte, muže me i toto negativně ovlivnit? Když se mi to líbí a vzbuzuje to ve me veselí ? Miluji černý humor ... děkuji Vám za pripadne názory a zkušenosti

Re: Agresivní hudbaot

(Roman, 3. 7. 2017 19:17)

Zdravím Vás,
poslouchejte hudbu, která se Vám líbí a která Vám dělá dobře, nezáleží na tom jestli je to dechovka, country, pop, techno, rock, metal nebo ještě něco tvrdšího. Hlavní je, že z toho máte příjemný pocit a možná i VDN:-)

Doba minulá :-)

(Lenka, 12. 8. 2014 13:19)

V minulé době nám např.večerní zprávy servírovaly výhradně pozitivní informace - jakou novou úžasnou smlouvu jsme opět uzavřeli se Sovětským svazem, kde splnili plán na 120%... :-) a lidi se usmívali a byli na sebe hodní. Dobře vím, proč už se nedívám na televizi.Pořád to říkám :-)))) Teď ovšem vážně - ať si říká kdo chce co chce, něco na tom bylo... Ať už byla doba jakákoliv, lidi žili přítomností - a o tom to je...

hudba!!!!

(Nina, 25. 7. 2013 10:00)

Jsem ráda,že je nás takových více......:-) Hned po přečtení pouštím krásného Vivaldiho asi jeho "Léto", je to pohlazení po duši.....(na úklid mám něco svižnějšího-Turbo,Elán a potom na dobrou náladu třeba Nohavica:-))