Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak na VDN.

Jak se tedy chovat?

Pokud chceme navodit VDN na co nejdelší dobu, potřebujeme trošku změnit uvažování. Že to nejde? Ale jde, stačí začít myslet pozitivně. Jak už zní logo v úvodu, vše co se nám děje, slouží pro naše dobro a k naší pomoci.

Asi namítnete, jak můžu myslet pozitivně, když všude kolem sebe vidím jen nenávist a zlobu? Navíc se mi stávají špatné věci, například jsem potkal zlého člověka, ujel mi autobus, těsně před nosem mi zavřeli obchod, když kouknu na tv vidím jen zlo, pohromy, utrpení atd.

Ano na první pohled z toho všeho člověka musí přepadnout úzkost, deprese a špatná nálada, ale jen na ten první pohled.

Dám Vám příklad. Ujel vám autobus, tak jste nešťastni. Chyba, myslete pozitivně a budte šťastni, vždyť přece díky tomu můžete zažít krásné věci. Třeba se můžete déle dívat na tu krásnou květinu v zahradě, třeba díky tomu potkáte známého, kterého jste dlouho neviděli, třeba si vzpomenete, že jste ještě měli něco koupit v nedalekém obchodu a díky tomu se nebudete muset vracet. Prostě vše, co se nám děje, slouží k naši pomoci.

Snažte se obklopovat lidmi, které máte rádi. Pokud to nejde, snažte se u těch lidí, kteří vás třeba štvou najít něco pozitivního, nějakou pozitivní vlastnost. Zkuste, aspoň zkuste je mít rádi. Mějte rádi všechny lidi, všechny věci, všechny zvířata. Mějte rádi celý svět, aspoň se o to snažte. Nedělejte nic, z čeho máte, třeba i malinko, špatný pocit. Nepomlouvejte, nemluvte špatně o někom jiném, nenadávejte. Snažte se chovat tak, jak by jste chtěli, aby se ostatní chovali k vám. Tím pomůžete změnit celý svět k lepšímu.

Věřte, že si můžete vybrat, zda vás to nebo něco jiného rozčílí nebo nerozčílí. Vaše reakce na určité dění jsou jen opakováním vašeho zažitého chování. Pokud vás někdo nebo něco rozčílí, okamžitě se zamyslete a zeptejte se sami sebe: Proč jsem rozčílený? Stojí mi tato situace za to? Buďte nad věcí. Vy sami si můžete vybrat, zda se rozčílíte nebo ne. Pokud jste rozčílený stáváte se obětí rozčilitele. Vy chcete být obětí? Je to na Vás:-)

Radujte se z věcí, které máte. Nebuďte smutní z toho, co nemáte. Radujte se ze všeho, z dobrého oběda, ze setkání s příjemným člověkem, z krásného počasí, z krásného stromu, který vidíte zkrátka se radujte a za všechny ty krásné věci v duchu poděkujte . Vděk a pokora jsou v tvorbě VDN velmi důležité.

Pokud se aspoň pokusíte začít žít tak, jak jsem Vám to, jen velice stroze napsal, dřív nebo později se Vám začne život obracet k velmi dobrému a Vy budete mít velmi dobrou náladu.

Nenechte si vnutit styl života od ostatních, je to Váš život. Vy ho vytváříte a Vy si určíte, jak ho prožijete.

Držím vám palce.

                                                                                                                     Roman Březina

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Děkuji :-)

(Míša, 7. 1. 2015 13:58)

Děkuji vám,že nejsem sama,kdo se snaží myslet pozitivně. Se vším naprosto souhlasím, na zprávy se nedívám, žiju přítomností,svoji dceru vychovávám pozitivním příkladem:-)Jsem ráda,že je nás více:-)